+90 212 248 89 19 +90 531 636 72 17 info@tercumanlazim.com

فك شفرات ترجمة التسجيلات

desifre-tercume

هذه هي العملية التي يتم فيها وضع أي من الأصوات أو المرئيات المسجّلة في أي من الأوساط في شكل نصوص. هذه التسجيلات يمكن أن تكون في شكل أوساط أسطوانات مدمجة، أسطوانات إفتراضية مدمجة، إم.بي 3، دي.في.إكس، دي.في.دي أو بطاقة ذاكرة أو أي من الأوساط الأخرى.

خدمات فك الشفرات في ترجمة التسجيلات يتم تقديمها من خلال الطاقم العامل من الخبراء والمختصين. لاتوجد أهمية لنوع اللغة للتسجيل المطلوب فك شفراته. حيث أنه في حالة وصول التسجيلات بأي من لغات العالم إلى مكتبنا فإن أول ما يتم تنفيذه هو وضعها في النصوص عن طريق الخبراء المختصين في المجال. ثم يتم بعد ذلك تنفيذ أعمال الترجمة إلى الغات الأخرى في حالة طلب ذلك.

كما هو الحال في جميع خدمات الترجمة الأخرى فإن الأولوية في خدمات فك شفرات التسجيلات تكون للخدمات ذات الجودة العالية وسرية المعلومات. بالإضافة إلى ذلك فإنه عند مقارنة خدمات فك شفرات التسجيلات مع خدمات الترجمة الأخرى يتضح أن هذا النوع من الخدمات يتطلب عمليات طويلة من نوع مختلف. نحن نقدّم إليكم الخدمات مع الأخذ في الإعتبار ضيق الوقت حيث يتم تسليم المشاريع في الزمان المحدد مع تقديم لاخدمات من خلال التكلفة الإقتصادية ذات الكفاءة العالية.

يكون من الكافي الإتصال بنا للإستفادة من خدمات فك شفرات التسجيلات والحصول على عروض الأسعار فيما يختص الخدمات.

 

Son yıllarda, eğitim toplantılarında, iş toplantılarında, röportajlarda, kongrelerde veya organizasyonlarda konuşma yapan kişilerin konuşma metinlerinin yazılı olarak bulunmadığı veya konuşmanın doğaçlama yapıldığı durumlarda söz konusu konuşmaların daha sonra yazıya dökülerek saklanması ve dağıtılması veya yayınlanması gerekliliği her geçen gün daha da yoğun bir şekilde ortaya çıkmaya başlamıştır. Bu nedenle de deşifre çalışmaları önem kazanmıştır.

 

Deşifre kelime bağlamında kolay bir işlem gibi görünse de oldukça zorlu bir çalışma gerektirmektedir. Bunu açacak olursak; kayıt ve ses dosyalarının kalitesi düşük olabilir, bu nedenle de özel bir işlemden geçirilerek hazırlanmaları gerekir. Öncelikle deşifreyi yapan kişi veya kişiler konuşma metinlerini yazıya dökerler. Sonrasında ise konusunda uzman kişiler tarafından metin dilbilgisi ve imla kuralları açısından kontrol edilerek son haline getirilir. Müşterimiz talep ettiği takdirde yazıya dökülen metnin arzu edilen dillere tercümesi yapılır. Dinlenerek yazılı formata getirilme işlemi olduğundan deşifre edilecek metin yabancı bir dildeyse bu dile hakim uzman ekibimiz tarafından deşifre işlemi gerçekleştirilmektedir. Deşifresi yapılan projeler sizlerin tercih edeceğiniz formatlarda sizlere teslim edilmektedir.

 

Diğer tüm hizmetlerimizde olduğu gibi Deşifre hizmetlerimizde de önceliğimiz kalite ve bilgi gizliliğidir. Ayrıca, deşifre hizmetleri özellikle yazılı tercümelerle kıyaslandığında daha uzun zaman alan çalışmalar gerektirmektedir. Sizlerin zaman kısıtlılığınızı da göz önünde bulundurarak projelerinizi ele alıyor ve sizlere teslim zamanınızı dikkate alan, verimli maliyette hizmet sunmaya özen gösteriyoruz.

 

Deşifre hizmetlerimizden yararlanabilmek ve teklif alabilmek için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır.